Rower biegowyMamie zachciało się adrenaliny, więc postanowiła kupić Tomaszkowi rower. Miało być szybko, łatwo i przyjemnie, gdyż preferencje były z góry ustalone. Rowerek miał być biegowy, raczej drewniany i solidnie wykonany, tak aby młodszy Tomaszek mógł go przejąć.  Zaczęły się poszukiwania, googlowania  i ……. im dalej w las tym więcej drzew.  Na rynku jest dostępnych całe mnóstwo rowerków biegowych.  Poniżej moja propozycja zawężona do czterech modeli.1.First Bike, 2. Kiddimoto, 3. Wishbone, 4. Janod

Muszę przyznać, że rowerek biegowy to wspaniała alternatywa dla rowerków z bocznymi kołami. Dzieci mogą rozwijać zmysł równowagi, zdolności motorycznych i zaufania podczas jazdy.
A jak wyglądała nauka jazdy na takim rowerze? Starszy skoczył na rower i wystartował – to było zdecydowanie najbardziej bezstresowe doświadczenie uczenia dziecka, jakie miałam jako rodzić.1 komentarz:

  1. My właśnie jesteśy na etapie poszukiwań takiego rowerka. Mati ma 1,5 roku i nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie na takie cudo.
    Pozdrawiam,
    Magda ( http://mateuszkowy-blog.blogspot.com/ )

    OdpowiedzUsuń